Відбувся семінар для вчителів початкових класів

1 бер. 2024
01 березня на базі Пирятинського ліцею відбувся семінар для вчителів початкових класів „STREAM-підхід у початковій школі: використання реальних прикладів та завдань для формування ключових компетентностей“.

Метою даного заходу стало підвищення рівня поінформованості педагогів про основні шляхи впровадження STEM-освіти в громаді та розробка STEM-орієнтованого підходу до проведення занять. Власними напрацюваннями поділилися педагоги ліцею: Ірина Хижняк та Ірина Остапенко інтегрували читання і мистецтво в „Я досліджую світ“, Наталія Новікова скерувала географічне дослідження вчителів через складові STREAM-освіти (математика, читання, мистецтво, інженерія, „Я пізнаю світ“). Учителі Інеса Вірченко та Ярослав Вольвач ділилися досвідом роботи щодо підготовки обдарованих дітей до конкурсів, організації досліджень та презентували набуті результати. Діти 4 класу під керівництвом Лариси Пономаренко презентували власні проєкти з інформатики за темою „Вежі світу“. Науковий супровід семінару здійснювала Оксана Онопрієнко, доктор педагогічних наук, завідувач відділу початкової освіти імені О.Я.Савченко Інституту педагогіки НАПН України. Також вона ознайомила присутніх з подоланням втрат у навчанні молодших школярів математики засобами цифрової платформи Eduten. На особливостях STEM-освіти наголосила Ірина Потапенко, авторка посібника „STEM-освіта в початковій школі: від навчальної моделі до реального уроку“, співзасновниця ГО „СТЕМ ОСВІТА Україна“, провівши міні-тренінг з учасниками семінару.Кожен присутній зміг поповнити методичну скриньку цікавими STEM- родзинками для подальшого впровадження інноваційних технологій у своїй професійній діяльності.